1988 yılında "Demir'in hassasiyet kazandığı kuruluş" sloganı ile çıktığımız bu yolda duyduğumuz bu gurur sadece uzun bir tarihçeden ibaret değil, içinde cesaret ,emeğe saygı ve yatırım aşkı olan bir geçmişimiz var. Alanoğlu ailesi olarak Tekstil ,otomotiv gibi bir çok noktada hayatın arka planında her an var olduğumuz insan odaklı ticaretimizin yanında , dünya ticaretinde büyük bir alana sahip olan Demir Çelik sektöründe bizimde kendimize özgü projelerimiz var. Her gün daha iyi olmak için çalışan ekibimiz ve dünde bu günde ismimizi ajandalarına değil Gönüller'ine yazan iş ortaklarımıza teşekkürü borç biliriz. Saygılarımızla..

Misyonumuz

Kaynaklarımızı verimli ve etkin kullanarak paydaşlarımız için değer yaratmak, ürünlerimizin ve hizmetimizin kalitesi ile sürekliliği sağlamak, ülke ekonomisine katkıda bulunan, yenilik ve geliştirmelere açık, topluma ve çevreye duyarlı bir kurum olmak temel ilkelerimizdir.

Vizyonumuz

Alanoğlu Demir Çelik Profil; müşteri çalışan ve tedarikçi memnuniyetini en üst düzeyde tutarak uluslararası kalite standartlarında ürün ve hizmetler sunmayı benimsenmiştir. Bu doğrultuda müşteri, çalışanları, tedarikçileri için sürekliliği, güvenirliği tercih eden, topluma ve çevreye duyarlı bir kurum olmak temel hedefimizdir. Müşterilerimiz için farklılık yaratmak, bizden beklentilerine ürünlerimizin, çalışanlarımızın ve hizmetlerimizin kalitesi ile karşılık vermek temel ilkemizdir.